USŁUGI I SERWIS

Cięcie na wymiar

   Cięcie piłą taśmową to mechaniczny rodzaj obróbki wyrobów i elementów metalowych ząbkowaną taśmą stalową, która przesuwa się za pomocą dwóch kół, obracających się współbieżnie.
Przeznaczona jest do cięcia materiałów konstrukcyjnych, stali stopowych, nierdzewnych i szybkotnących, lekkich stopów oraz metali kolorowych.
Przewagą cięcia piłą taśmową jest
- Precyzja cięcia
- Szybkość
- Wysokiej jakości powierzchnia
- Oszczędność metalu
- Brak topnienia na bokach, brak efektu hartowania

Cięcie rur termiczne zalicza się do najpopularniejszych metod cięcia metali, a w szczególności stali niskostopowych i niskowęglowych. Polega ono na doprowadzeniu strumienia mieszanki gazowej (propanowo–tlenowej) do dużej prędkości, co powoduje utlenianie i nadtapianie ciętego metalu na całej grubości oraz wyrzucanie produktów reakcji utlenienia i ciekłego metalu ze szczeliny cięcia. Obszar cięcia jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury przez ciepło spalania gazu palnego – acetylenu lub mieszanki propan-butan.
Cechy użytkowe metody cięcia gazowego

Zalety:

- bardzo duży zakres grubości cięcia
- dobra jakość cięcia grubszych materiałów
- prostopadłe krawędzie cięcia
- możliwość zautomatyzowania
- możliwość cięcia pod różnym kątem

Wady

- duża strefa wpływu ciepła
- brak możliwości cięcia stali wysokostopowych i - o wysokiej zawartości węgla
- wydłużony czas przebicia przez materiał
- mała prędkość cięcia

Zastosowanie metody cięcia gazowego

Cięcie gazowe znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba cięcia grubszych materiałów wykonanych ze zwykłej stali. Ze względu na niskie koszty sprzętu oraz eksploatacyjne, a zarazem duże możliwości, zakres stosowania tej metody jest bardzo szeroki i swoim zasięgiem obejmuje zarówno prace przydomowe, warsztaty jak i duże przedsiębiorstwa.

­
Loading...